OBALY NÁS BAVÍ

Spoustu času trávíme přemýšlením o tom, jak dárek dobře a vkusně zabalit. Jaký obal by dárek měl mít.

Už Voskovec a Werich napsali, že šaty dělaj člověka a podle kabátu se svět měří. Stejné je to i u dárků

Obal je to, co vidíte na dárku první a co by vám mělo správně navnadit na jeho vnitřní obsah. Kromě dalších funkcí, o kterých píší učebnice marketingu, by ale měl být i:

VKUSNÝ a HEZKÝ, MĚL BY KORESPONDOVAT S DÁRKEM UVNITŘ  a ROZHODNĚ BY JEJ NEMĚL ZASTÍNIT.

Pamatujte na to, že rozbalování dárku by mělo gradovat, tedy dárek by měl být více, něž balení.

V dnešní době sociálních sítí a internetu naleznete spoustu inspirace, jak vkusně, elegantně a kolikrát i jednoduše, dárek zabalit.  I zde platí pravidlo – v jednoduchosti je mnohdy krása. Nebojte se kombinovat různé provázky, materiály, vzory. Luxusní papír ani stuhu nutně nepotřebujete. Někdy i s obyčejným papírem a provázkem dosáhnete elegantně a vkusně zabaleného dárku. Dobré řešení je dát dárek do krabice nebo krabičky, kterou je snadné zabalit a vždy bude vypadat dobře.

Pokud chcete, aby byl třeba dárek hned vidět,  použijte krabici s průhledným víkem. Jsou praktické.

V Darodějkách jsme si je moc oblíbily, protože tím, že je dárek hned vidět, dáváte tak trochu najevo, že se za něj nestydíte, že si za ním stojíte a obdarovaný hned vidí, co dostal. A vy zase na oplátku vidíte jeho reakci. Potom stačí jen krabici ovázat širokou stuhou, případně doplnit komplimentkou s ručně psaným textem. Ručně psané přání je vždy plus u jakéhokoliv dárku.

Když chcete být originální, můžete použít i dřevěné nebo plechové krabičky. Do těch vidět není a tak déle uchováte tajemnost dárku, který se skrývá uvnitř.  Krabičku potom navíc může obdarovaná osoba  využít k uschování drobných předmětů – šperky, sponky, fotografie.

Takže dva dárky v jednom. A to vždy potěší. 🙂  Krabičky se dají dobře doladit díky moderním technologiím jako je gravírování – odpalování jednotlivých vrstev materiálu, to v případě dřeva nebo UV potisk u plechu. Vytvoříte tak originální  a jedinečný osobní dárek.

Všechny uvedené možnosti a široký výběr krabiček naleznete v našem e-shopu.

Obaly nás prostě baví.

Je to tak, třeba je to k nevíře.

Darodějky

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů