Když něco děláme, děláme to s naprostou přesností a maximem informací. A i teď to bylo stejné. S přípravou nového motivu na krabičky pro děti, jsme otevřely diskuzi, na dosud ne moc probádané téma, který pták nosí jaké děti a PROČ.
Máme malovaný motiv, jak čáp nese miminko a „omylem“ jsme ho udělaly i pro holku. A s krabičkou v ruce najednou se objevila otázka. Holky přece čáp nenosí! Holky nosí vrána. A proč to tak je?
Dokud nenajdeme uspokojivou odpověď, krabička nepůjde do prodeje.
Dcera se ve školce učila básničku od Jiřího Žáčka.
Klapy, klapy, klapy,
nosím na svět jenom samé chlapy!
Holky nosí umouněná vrána,
kam se hrabe na mě – veterána.
Čáp je krásný, vznešený a silný, tak nosí kluky, ale umouněná vrána ??!! A je tady jedno velké PROČ. Proč vrána a proč je umouněná? Chce se nám, ženám, tím něco naznačit?
Nedalo nám to a začaly jsme hledat.
Obecně se říká, děti nosí čáp – kluky nosí čáp. Je starostlivý, pečující, potravu hledá v bažinách, kde podle legendy, žijí duše nenarozených dětí. Odtud je nosí. Zřemě tam ale jsou jen kluci. Kde jsou ty holky?
Tak tuto informaci jsme nikde nenašly. Ezopovy bajky nás ovlivnily tím, že vrána je slabomyslná, když se nechá napálit liškou kvůli kusu sýru. Tak zřejmě nikdo nepovažoval za nutné dovysvětlit, odkud se ty holky vlastně berou. Ale jaká je vrána ve skutečnosti? Našly jsme zajímavý článek o výzkumu na téma chování zvířat a ptáků. Výsledkem výzkumu jsou tyto vlastnosti vrány.
Vrána
Není co dodat. Dámy, našly jste se? A už víte, proč nás nosí vrány?
Nám to vysvětlení naprosto stačilo a krabička pro holčičky s novým malovaným motivem může rovnou do prodeje.
Darodějky